İsrail’den yardım bekleyenlerin katliamının görüntüleri ortaya çıktı!

İsrail güvenlik kaynakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde açlıkla mücadele eden Filistinlilerin insani yardım TIR’larını kuşatarak İsrail güçlerine yaklaşmaları üzerine askerlerin onları tehdit olarak gördüğünü ve kalabalığa ateş açtığını itiraf etti.

Gazze’nin güneyindeki Nablusi kapısında insani yardım almak için bekleyen yüzlerce Filistinliye saldırı düzenlendi. Saldırıda 104 kişi öldü, 760 kişi de yaralandı.

İSRAİL’DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Yardım TIR’larının etrafını saran Filistinlilerin “kamyonların geçişini sağlayan İsrail askerlerine tehditkar bir şekilde yaklaştıklarını” belirten kaynaklar, İsrail askerlerinin duruma ateş açarak karşılık verdiğini itiraf etti. Kaynaklar olayın araştırıldığını söyledi.

Q

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, “Gazze halkının kamyonların etrafını sararak yardım malzemelerini yağmalamaya başladığı, çıkan arbede ve izdihamda bazı Filistinlilerin yaralandığı” belirtildi.

R

BİDEN’IN ATEŞİN KESİNTİSİNE İLİŞKİN AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Biden, önceki açıklamasının aksine Gazze’de ateşkesin muhtemelen Pazartesi gününden önce sağlanamayacağını ancak yine de kendinden emin olduğunu açıkladı.

(AA)

Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP Lideri Özel'den canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar! "Yarış bitti"CHP Lideri Özel’den canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar! “Yarış bitti”
972 yıla kadar hapis cezası istendi! 972 yıla kadar hapis cezası istendi! “Mucizevi bir ilaç” diyerek kendini savundu
Hayvanları katletti!  inanılmaz savunmaHayvanları katletti! inanılmaz savunma

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber